• Home
  • Автоновини
  • Найдешевший у світі автомобіль «Tata Nano» зняли з виробництва
Автоновини

Найдешевший у світі автомобіль «Tata Nano» зняли з виробництва

Індійська компанія «Tata» прийняла рішення припинити випуск одного з найдешевших автомобілів у світі — «Nano». Модель з’явилася десять років тому і відразу завоювала статус самого доступного автомобіля в світі. Важко повірити, але базовий цінник на міні-авто в перерахунку на рублі становить всього 215 тисяч. Не дивно, що з такою ціновою політикою творці «Nano» планували випускати авто мільйонними тиражами, однак цим мріям не судилося стати реальністю. Незважаючи на непристойно низьку вартість, автомобіль популярністю в автомобілістів не користувався.

За іронією на імідж «Tata Nano» негативно вплинуло саме звання найдешевшого в світі авто. Автовласники чомусь все частіше проводять паралель «дешевий = неякісний», а не «дешевий = доступний». І сьогодні малолітражка «Tata Nano» йде з ринку через низький попит. Як повідомляє Bloomberg, в червні з конвеєра індійського підприємства зійшов всього один міський субкомпактний автомобіль Tata Nano ». Наприклад, за аналогічний період 2017 року «Tata» випустила 275 примірників. На експорт в липні компанія не відправила жодної «Nano». У зв’язку з цим було прийнято рішення, що випуск «Nano» в нинішній вигляді продовжувати недоцільно.

Низький рівень комфорту і безпеки прирівнював «Tata Nano» до важкими квадроцикламі: в цій стихії малолітражка продемонструвала повну неконкурентоспроможність. Якийсь час «Tata» ще намагалася змагатися з квадроцикламі і триколісними моторолерами, однак ті заткнули її за пояс — вони не тільки практичніше і зручніше для індійського клімату, але і дешевше.

При бажанні автомобіль ще можна купити. Стартова модифікація XE з 38-сильним 624-кубовим мотором і 4-ступінчастою ручною коробкою коштує 236 447 рупій. Очевидно, що про будь-яких додаткових опціях і помічниках мови не йде. Тут немає навіть ременів безпеки, грубки і дверних ущільнювачів.

Більше новин

Чому депутати ВР не можуть навести порядок з «єврономерами»?

Vasyl

В Україні можуть зникнути всі маршрутки

shnick

Новий законопроект: машини будуть коштувати копійки

shnick